Upadłość konsumencka, jako sprawne oddłużanie

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie zauważalne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem albowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej w tej chwili jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o kłopoty osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. W tym momencie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z perspektywy ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten link ten trend będzie się utrzymywał. Wiele osób (szczególnie tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich poprawnym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Upadłość konsumencka, jako sprawne oddłużanie”

Leave a Reply

Gravatar